İKİ LAFIN BELİNİ KIRALIM DEDİK !

Onur Ustaoğlu Konuşan yazı
Onur Ustaoğlu Konuşan yazılar

Yazıyı Özge Nur Dilber’ın sesinden dinlemek için videoyu çalıştırın…

Geldim geldim, çok bekletmedim değil mi ? görüyorum ki yine çok beyaz ve çok boş bir sayfasın ve bana Onur bir şeyler anlat beni boş bırakma der gibi bakıyorsun. Aslında bu gün kafamda anlatmak istedim konular vardı ancak şu anda hepsinden vazgeçtim çünkü canım seninle biraz sohbet etmek istiyor. Şimdi “ Onur güzel hanımlarla sohbet etmek varken niye benimle sohbet ediyorsun diye gülüyorsun farkındayım ancak onların yeri başka senin yerin başka.”

Ayıca boş sayfam lütfen magazin muhabirliği yapma eğer konu oraya gelirse bütün gazete sayfalarını o şunu yapmış, bu bunu yapmış diye doldururuz. Biz köşemizde kalalım her zamanki gibi akıllı ve mantıklı şeyler önerelim. Gerçi şu an bu sohbeti yaptığım için en son akıldan bahsedecek olan benim galiba neyse.

Bu arada bir süredir evin önündeki yaya geçidine takmış durumdayım. Biliyorsun burada trafik çok yoğun oluyor. Aslında trafik kurallarına göre bir yaya, yaya geçidine adım attığında tüm araçların durması ve yaya geçitlerine mümkün olduğu kadar yavaş yaklaşması gerek. Ancak bizim bazı şoför arkadaşlar her halde yaya geçidini görünce araçtaki gaz ile fren pedalını karıştırıyorlar. Yani duramayacak kadar hızlı yaklaşıyorlar yaya geçidine.

Benim başıma çok geliyor. yaya geçidini akülü aracımla kullanırken beni gören araç yol vermek için duruyor. Fakat uzak şeritteki araç hiç hızını kesmeden geliyor. ben birden önüne çıksam hiç istenmeyen şeyler olacak. Evet haklısın yol vermek için duran  araç yüzünden benim yolda olduğumu görmüyor ama yaya geçidi çizgilerini ve tabelayı görüyor. Yaya geçidi boş olsa da yavaş yaklaşması gerekli.

Bu konuda Bolulu yetkililerine  bir öneri sundum , şöyle ki.” yaya geçitlerinin üst kısmına bir kırmızı uyarı lambası eklense ve yayalar yaya geçidini kullanırken bu lambayı yaksalar araçlar uyarıyı daha rahat görürler ve yaya geçidinde biri varken dururlar. En azından yoğun trafik olan yerlerde böyle bir proje uygulana bilir ve anlatmaya çalıştığım şekilde kaza riski en aza indirilebilir.”

Efendim hızlı şoförler ışık falan dinlemez mi diyorsun. Eee onlara da ceza yazılacak başka çaresi yok ancak bu çok önemli bir konu umarım yetkililer bir çözüm üretir riskleri ortadan kaldırır. Bu arada sohbet iyi gidiyor değil mi? bakıyorum da yavaş yavaş bilgilerle dolu bir sayfa olmaya başladın.

Sohbet etmek ne güzel değil mi? ama günümüzde bırak sohbet etmeyi birbirimize eskisi gibi nasılsın sorusunu bile sormuyoruz onun yerine sosyal medyadan ne yapmış diye bakıyoruz. Bakın gerçekten bu satırları okuyanlar veya dinleyenler gün içinde merak eden ne nasılsın iyi misin diye arayanlara dikkat etsin. Eskisi kadar değil,

Evet, biliyorum hayatı çok yoğun ve çok hızlı yaşıyoruz cebimizde binlerce liralık telefonlar önümüzde bilgisayarlar var. İstediğimiz her şeye tek tuş ile ulaşa biliyoruz ama sevdiğimiz insanların sesini duyacak nasılsın diyecek vaktimiz yok. Biz hızlı yaşayalım derken hep bir şeyleri kaçırıyoruz. Ben kendi adıma sevdiğim biriyle iki lafın belini kırmayı özledim galiba. Aslında bunun için elimden geleni yapıyorum ama bazen insanların vakti olmuyor. Sonrada genellikle unutuluyor. İşte bu olmayınca da herkes psikologların kapısında sıraya giriyor.

Arkadaşlar ne olur gün içinde ya da benim gibi geç uyuduğunu bildiğiniz arkadaşlarınız varsa vakit bulduğunuzda bir merhaba nasılsın diye bir arayın hatta uğraya biliyorsanız yanlarına uğrayın. İnanın engellenen ya da engellenmeyen fark etmez her insan için bu çok önemlidir.  Aslında çokta güzel bir şeydir yani işiniz ne olursa olsun. Ne kadar yoğun olursanız olun etrafınızdaki insanları ihmal etmeyin. Eminim kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Evet, sevgili boş sayfam görüyorum ki artık dolu bir sayfasın ve bu bilgileri insanlara anlatmak istiyorsun. Hadi o zaman önce Özge’ye git seni seslendirsin sonra bu güzel sohbeti Bolu Olay Gündem Gazetesi sayfalarından herkese anlat. haftaya görüşmek üzere…

Yazan: Onur Ustaoğlu – Seslendiren: Özge Nur Dilber – Bolçi’nin katkılarıyla Bolu Olay Gündem Gazetesi  Konuşan Yazılar..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*