2023’TEN NE BEKLİYORSUNUZ ?

Onur Ustaoğlu Konuşan yazı
Onur Ustaoğlu Konuşan yazılar

Yazıyı Duygu Dere’nin sesinden dinlemek için videoyu çalıştırın…

İste geldik 2022 yılının sonuna acısıyla tatlısıyla, siniriyle öfkesiyle, yaptıklarımızla yapamadıklarımızla koca bir yılı geride bırakıp yepyeni bir yılı karşılıyoruz. “Şimdi böyle başlayınca Onur’un meşhur yeni yıl dilekleri geliyor dediğinizi duyar gibiyim.” Böyle diyenlere yazının ilerleyen bölümlerini beklemelerini öneririm. Öncelikle size bir soru sormak istiyorum.

Yeni yıldan beklentileriniz nedir? Birçoğunuz şimdi güzellik yarışmasına girmiş kızlar gibi dünyada savaşların bitmesini, barış dolu günlerin olduğu nesli tükenen zebraların neslinin tükenmediği yıl diye başlayacaksınız ancak ben öyle cevaplar istemiyorum. Nesli tükenen zebralardan bize ne? Bırakın onları yetkililer düşünsün siz gerçekten 2023 ten ne bekliyor ve ne istiyorsunuz?

Hadi söyleyin yabancı kimse yok biz bizeyiz. Anlaşıldı siz bir şey söyleyemeyeceksiniz. Aslında bu gibi durumlarda niye gerçek isteklerimizi söyleyemeyiz bilmiyorum. Mesela elime bir mikrofon alıp sokağa çıksam insanlara bu soruyu yöneltsem eminim insanların günlük yaşamıyla alakası olmayan cevaplar alırım. Buda aslında toplumun ne hale geldiğinin göstergesi çünkü insanlar artık düşüncelerini ve isteklerini söyleyemez hale geldi. Takdir edersiniz ki buda iyi bir şey değil ve araştırmacılar tarafından araştırılması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum.

Peki, ben bu soruyu kendi adıma cevaplıyayım. Öncelikle 2023 yılında bol sağlık ve istediğimi alacak aklımdaki projeleri gerçekleştirecek kadar param olmasını diliyorum. Bir türlü bitiremediğim kitabı bitirip iyi bir yayın evi ile anlaşıp ‘ülkenin içinde bulunduğu maddi durumda biraz zor olsa da’ kitabı okuyucular ve dinleyicilerle buluşturmak istiyorum. Yerel basında benim yarışabileceğim rakipler görmek istiyorum ve mümkün olursa bu yazıları bir basamak daha yukarıya yani ulusal basına taşıyıp her anlamda daha çok insanın hayatına dokunmak istiyorum. Bide tabii etrafımdan güzel insanların, güzel arkadaşların eksik olmamasını diliyorum.

Bunlar benim 2023 ten kişisel isteklerim ve 2023 te kendime koyduğum hedefler.  Bunları burada yazdım diye belki başım biraz belaya girebilir. Ancak ben düşüncelerimi isteklerimi söylemekten asla çekinmem başta engellenen arkadaşlar olmak üzere tüm insanlara önerimde çekinmeden her konuda düşüncelerini söylemeleridir. Yaşayanlar bilirler ben küçükken yani 90 lı yıllarda herkes özgürce düşüncesini paylaşırdı bunun içinde herkes daha mutluydu. En azından bana öyle geliyor.

Evet, şimdi gelelim bizim meşhur gülümseten yeni yıl dileklerine. Acaba kimden ya da neden başlasam en iyisi ilk önce iğneyi kendimize batırmak o yüzden ekip arkadaşlarımdan başlıyorum. 2023 te seslendirme ekibindeki arkadaşlarımın aynı anda hastalanmamasını ve aynı anda tatile çıkmamasını diliyorum. Nasıl yapıyorlar bilmiyorum ama aynı anda hastalanıp aynı tarihlerde tatile gidebiliyorlar.  Büyük bir başarı yani “şaka bir yana arkadaşlar ne olur kendinize dikkat edin bu yazılar sizsiz olmaz.”

2023 yılında ülkenin ve şehirlerin yönetiminde söz sahibi olanların ve bu görevlere talip olanların, Kemal Sunal’ın tosun paşa filmindeki seferoğlulları ve tellioğulları gibi birbirleriyle kavga etmeyi bırakıp, hizmet yarışına girip ülkeye ve insanlara ellerinden gelen en iyi şekilde hizmet etmelerini, yaşanan sorunlara çözüm getirmelerini diliyor ve istiyorum. Çünkü bu kavgalar sürerse filmdeki gibi bir tosun paşa çıkacak yeşil vadiye el koyacak diye korkuyorum.

Geçtiğimiz yıl Galatasaray’a transfer olan İcardi’nin eski eşi ve menajeri Wanda nara veya başka biriyle paylaşımlar yapmasını istemiyorum. Adam sosyal medyada paylaşım yapmaktan sahada gol atamıyor birde paylaşım yaparken sakatlanıyor. Buradan Galatasaraylı yetkililere sesleniyorum şu adamın elinden telefonunu alın sonra 2023 te bakın nasıl goller atıyor.

Arkadaşlar kendi çapımda esprilerle yılın son yazısında birazcık tebessüm ettirmeye umarım başarılı olmuşumdur. Sürçülisan ettiysem kusura bakmayın espri yaparken olur o kadar.

Herkese sağlık, mutluluk, başarı dolu, cebinizden para, yüreğinizden sevgi eksik olmadığı, düşüncelerinizi özgürce söyleyebileceğiniz, engelsiz ve özgür bir yıl diliyorum. 2023 te görüşmek üzere…

Yazan: Onur Ustaoğlu – Seslendiren: Duygu Dere  – Bolçi’nin katkılarıyla Bolu Olay Gündem Gazetesi Konuşan Yazılar…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*